Kurs pierwszej pomocy – profesjonalne szkolenie dla firm

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy to praktyczna umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek. W wielu nagłych przypadkach o życiu lub zdrowiu osoby poszkodowanej decyduje pierwsze kilkanaście minut – tuż po danym wydarzeniu. Biorąc pod uwagę, że pogotowie nie pojawi się od razu – często to właśnie w rękach osób z najbliższego otoczenia znajduje się los danego człowieka.

Warto więc wiedzieć, w jaki sposób udzielić mu pierwszej pomocy, która zwiększy jego szanse, a jednocześnie pozwoli na bezpieczne dotrwanie do czasu, aż na miejscu pojawią się odpowiednie służby medyczne.

Szkolenie z pierwszej pomocy – kiedy warto z niego skorzystać?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna: zawsze. Wszystko przez fakt, że tak naprawdę każdy z nas – bez względu na czas i miejsce – może znaleźć się w sytuacji, gdy to będzie musiał udzielić pomocy drugiej osobie.

Szkoła, firma, wakacje, podróż samochodem, autobusem, pociągiem, autokarem, koleją, a nawet samolotem – to tylko kilka przykładów, gdzie taka wiedza może okazać się wręcz bezcenna. Nagłe i niespodziewane sytuacje wymagające działań zmierzających do uratowania czyjegoś życia i zdrowia mogą przydarzyć się absolutnie w każdej chwili.

Z czego składa się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy?

Kompleksowe szkolenie oferowane przez naszą firmę uwzględnia wszelkie niezbędne elementy, w tym:

Zajęcia teoretyczne, podczas których dowiesz się:

  • Jakie są przykładowe sytuacje wymagające udzielenia pomocy (omówienie prawdopodobnych okoliczności, do których może dojść w każdym momencie)?
  • Jakie narzędzia i techniki umożliwiają oraz ułatwiają wykonanie poszczególnych czynności?
  • Jak przygotować do udzielenia pierwszej pomocy (ocena sytuacji, weryfikacja stanu poszkodowanego itp.)?

Część praktyczną, którą poświęcamy na takie tematy, jak:

  • Symulacje nagłych zdarzeń.
  • Ćwiczenia przy użyciu manekinów.
  • Obsługa sprzętów i wyposażenia służącego do udzielania pierwszej pomocy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs uczący udzielania pierwszej pomocy jest kierowany absolutnie do każdej grupy wiekowej, jak i zawodowej. Z naszego szkolenia mogą skorzystać: dzieci i młodzież szkolna, osoby prywatne, pracownicy firm, urzędów oraz instytucji państwowych.

Pomimo, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo, “czy”, “kiedy” oraz “w jakim stopniu” będzie nam to potrzebne – w wielu przypadkach może zaważyć na ludzkim zdrowiu, a nawet życiu.

Szkolenia pierwsza pomoc dla firm od DAN-MAR BHP i PPOŻ

Masz dodatkowe pytania lub od razu chcesz skorzystać z naszej oferty? Skontaktuj się z nami. Dowiedz się więcej

 

%d bloggers like this: